İçeriğe geç

Bankadan Ücretsiz EFT Yapmak

Bankaların internet şubelerinden yaptığınız eft,havale tarzı işlemler için genelde (bazı bankaları saymıyorum) işlem ücreti adı aldında para kesilmektedir. Fakat aynı bankanın Cep şubesinde kesinti yapılmadan o işlemler rahatlıkla yapılabiliyor (zaten düşen kontor ona denkgeliyor). Eee şimdi sırf 2 ytl kesilmesin diye wap özellikli telefon mu almak lazım. Hayır bu işlemi firefox`da yapacağınız bir kaç ayarlamayla çözebilirsiniz.

Temel mantık şu; banka sizin nasıl bir cihazdan (bilgisayardan mı, cep telefonundan mı) bağlantı kurduğunuzu User Agent denilen başlık bilgilerinden öğreniyor. Biz sadece firefox`un gönderdiği o bilgiyi değiştireceğiz.

öncelikle Aşağıdaki eklentileri kurun.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/62
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59

Birinci eklentimiz wmlbrowser;yani wap sayfalarını açmamızı sağlıcak.İkinci eklenti ise User Agent Switcher; yani bahsettiğim başlık bilgisi değiştirme eklentisi.

Eklentileri kurduktan sonra Araçlar bölümünden, User Agent Switcher eklentisinin Options bölümüne giriyorsunuz. Yine user agent sekmesinden yeni bir agent ekliyorsunuz.

# Description: iPhone
# User Agent: Mozilla/5.0 (iPhone; U; CPU like Mac OS X; en)
# App Name: AppleWebKit/420+ (KHTML, like Gecko)
# App Version: Version/3.0
# Platform: Mobile/1A542a Safari/419.

iphonetest1

Sonrasında yine options üzerinde UserAgent bölümüne girip iPhone ‘u seçiyoruz. Artık firefox gezilen her sayfaya iPhone`dan bağlantınıldığına dair bilgi gönderecek. Artık Cep şubelerini rahatlıkla (ücretsiz) kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın