İçeriğe geç

Profesyonel Kullanım İçin Web Analiz Araçları

1- Piwik:

Gerçek zamanlı doğru istatistik sunabilen Analytics alternatifidir.Ücretsizdir ve doğrudan sunucuya kurulabilir.Sunucudaki bütün bilgileri tutabilir.sürekli kurulmasına gerek yoktur.

2- Mint:

Bu analiz aracı gerçek zamanlı istatistiklerin yanında en çok görüntülenen sayfaları ve bilgileri sunar.Kendi içerisinde eklentileri vardır.

3- Statcounter:

Kullanımı kolay,hafif ve hızlı bir araç arıyorsanız statcounter’ı tercih edebilirsiniz.Giriş çıkış,sayfalar ve anahtar kelimelerin analizini yapabilir,ziyaret süresini görüntüleyebilirsiniz.Her şey arayüz olarak basit bir ortamda sunulmaktadır.

4- Kissmetrics:

Ziyaretçilerin hareketlerini ve değişiklik hızlarını inceleyebileceğiniz bir araçtır.Ziyaretçi bilgilerini zaman tüneli (timeline) şeklinde görüntüleyebilirsiniz.Her bilgi kolay anlaşılır şekilde görsel olarak sunulmaktadır.

5- Mouseflow:

İşlemleri,hareketleri görüntülemek için iyi bir tercihtir.Sonuçları zaman dilimlerine bölerek gösterir.Bilgileri harita üzerinde görebilirsiniz.

1. Chartbeat:

Gerçek zamanlı istatistiksel veriler,trend sayfalar,trafik kaynağını canlı görüntüleme,web sitesinin görüntüleme -yükleme süresi gibi istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.

2. Crazy Egg:

Tıklamaya bağlı bir sayaç tutar ve ziyaret sayısını görüntüler.Web sitesinin hangi bölümünün en fazla ziyaret edildiğini görüntüleyebilirsiniz. Web sitesinin tasarım hatalarının giderilmesi için geri bildirim sağlar.

3. Spring Metrics:

Gerçek zamanlı analiz,anahtar kelime analizi,açılış hızı gibi basit verileri görüntüleyebilen bir sistemdir.

4. Woopra:

Web site istatistiklerini görüntülemenizi sağlar.Ayrıca masaüstü istemcisi de vardır.

5. Clicky:

Ücretsiz analiz sunan bir hizmettir.Ziyaretçilerin sitenizde neler yaptığını adım adım görüntüleyebilirsiniz.Bilgiler bir pano üzerinde görüntülendiği için ekstra kullanım bilgisi gerekmez.Mobil sürümü de vardır.

Bir cevap yazın