İçeriğe geç

Video Pazarlamanın Önemi Artıyor

İnternetin yaygınlaşması her alanda kullanmasını sağlıyor. Bununla birlikte her iş sektöründe kullanılmaya başladı. Herkesin alışverişten eğlenceye kadar interneti kullanması firmaların reklam politikalarının da yön değiştirmesini sağlamıştır.

Firmalar reklamlarını yaparken dijital içerik pazarlamasına önem vermeye başladı. Buna uygun olarak yapılan pazarlama yöntemlerinin içerisinde video kullanılması son zamanlarda artmıştır. Hem göze hem kulağa hitap eden video içerikler, firmalar tarafından etkin bir pazarlama aracı olarak görülür. Firmaların müşterilerine ulaşmak için kullandıkları pazarlama yöntemleri hayati önem taşıyor. Videoların standart olarak nitelendirilen yazılı içeriklere göre arama sonuçlarına direkt etkisi bulunuyor. Gerek internette araştırma yapan potansiyel müşteriler için gerekse de firmaların hedef kitlelerine ulaşabilmeleri için videolar önemli bir yer tutar.Video içerikler yazılı içeriklere göre daha hızlı bir şekilde yayılıyor. Eğitim, eğlence ya da marka farkındalığını artırmak için video içerikler son derece faydalıdır. Bir ürünü satın almak isteyen kişiler önce ilgili blog, forum ya da sosyal medya gibi alanları inceliyor. Satın almak istedikleri ürünlerle ilgili kullanıcı yorumları ve videoları alıcı için büyük bir referans oluşturuyor. Böylece güvenli bir şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebiliyor. Yapılan istatistikler de video içeriklerin ne kadar kullanışlı olduğunu kanıtlar niteliktedir. İnsanların yüzde 55’i her gün çevrimiçi video izliyor. Video izleyenlerin yüzde 65’i de bir videonun neredeyse tamamına yakınını izliyor. Aynı durum pazarlamacılar tarafından bakıldığında da geçerliliğini koruyor. Yüzde 52’si videoların marka bilinirliği için oldukça önemli olduğuna inanıyor. Bir e-postanın konu satırında video kelimesinin olması postanın açılabilirliğini yüzde 19 oranında artırıyor. Ayrıca internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 50’si bir mağazayı ziyaret etmeden önce alacağı ürün ya da hizmetle ilgili videoları inceliyor. Bu durum da ürünün satın alınma oranını yüzde 81 oranında artırıyor. İstatistikler, video izleyenlerin oranı metin okuyanların sayısından 4 kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Video pazarlamanın önemini başta Youtube olmak üzere Facebook ve benzeri mecralar da fazlasıyla etkiliyor. Her sene oranların yükselmesi 2018 için de geçerliliğini koruyor. Video izleyenlerin sayısının artması henüz bu dijital pazarlama yöntemini kullanmayan firmaları da doğru bir şekilde yönlendiriyor. Video içerikler ile ilgili etkili bir kaynak olan videomarketing.com, bu konuda araştırma yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Sayfanın rehberler ve ipuçları kategorisi önemli içeriklere ev sahipliği yapıyor. Video içerik pazarlaması ile ilgili tüm detaylı bilgiye ulaşmak için videomarketing.com’a tıklayın. Burada yayınlanan içerikler sayesinde dijital dünyaya yeni başlayanlar doğru yolda ilerleyebilir. Doğru içerik pazarlaması ile markalarının bilinirliğini artırarak müşterilerine ulaşabilir.

Bir cevap yazın