İçeriğe geç

WD Disklerin Renkleri ve Anlamları Nedir?

Wester Digital Disklerin Renkleri ve Anlamları Nedir? Hiç Merak ettinizmi? Western Digital, WD Blue, WD Black, WD Red ve WD Purple’la, depolama çözümlerinde farklı ihtiyaçlara farklı alternatifler sunuyor.

Depolama çözümlerinde dünya lideri olan Western Digital Corporation (“Western Digital”) (NASDAQ: WDC) dahili depolamada sunmuş olduğu 4 ayrı seri ile kullanıcılara ihtiyaçları doğrultusunda ürün seçimi yapabilme avantajı sağlıyor.

WD Blue, WD Black, WD Red ve WD Purple hem güçlü performans, hem de yüksek veri işleme hızı sunuyor. Farklı kapasite opsiyonlarıyla kullanıcılara sunulan WD diskler, 2 yıl ile 5 yıl arasında garanti sağlıyor.

WD Disklerin Renkleri ve Anlamları Nedir?
Wester Digital Blue’yla Üret

file 5bd43112831a6

Performans, güvenilirlik ve 6 TB’a kadar kapasite sunan WD Blue, günlük bilgisayar ihtiyaçları için mükemmel bir çözüm sağlıyor. 3,5 inç form faktörüne sahip WD Blue, 500GB, 1TB, 2TB, 3TB; 4TB ve 6TB’lık kapasiteleriyle akıllı telefonu ile çok sayıda fotoğraf ve video çeken; bunları güvenli şekilde yedeklemek veya verilerini kopyalamak isteyen kullanıcılara sunmuş olduğu bu alternatiflerle ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilme olanağı sağlıyor.

2,5 inç form faktörüne sahip WD Blue mobil sabit diskler ise, dizüstü bilgisayarlar ve mobil uygulamalar için tasarlanmış olup; 320GB, 500GB ve 1TB olmak üzere kullanıcılara, 3 farklı kapasite seçeneği sunuyor.

Ücretsiz olarak indirilebilen Acronis True Image WD Edition yazılımı ile kullanıcılar; diskleri klonlayabiliyor, işletim sistemini, uygulamaları, ayarları ve tüm verilerini kolaylıkla yedekleyebiliyor.

Güçlü alüminyum malzemeler ve disk sıkıştırma gücünü %30’a kadar arttıran Tied-Shaft motoru ile tasarlanan WD Blue mobil sabit diskler; performansı düşürmeden veya güç tüketimini artırmadan daha güçlü bir yapı sağlıyor.

 

Wester Digital Black’le Yarat

 

file 5bd431635b012

Masaüstü PC’ler ve performans gereksinimi olan kreatif kişiler, hobi meraklıları ve oyuncular gibi yoğun kullanıcılar için tasarlanmış; performans serisi olan WD Black, fotoğraf, video ve uygulamalar içeren büyük multimedya dosyalarını saklamak için harika bir performans sunuyor.

Disk performansını maksimuma çıkarmak için standart tek çekirdekli işlemcilere kıyasla iki kat işlem gücüne sahip çift çekirdekli işlemci içeren WD Black sabit diskler; sürekli genişleyen oyun kitaplığınız için 500GB, 1TB, 2TB, 4TB ve 6TB’lık kapasite seçenekleri sunuyor.

WD Black mobil sabit diskler ise, 320GB, 500GB, 750GB ve 1TB kapasite seçenekleri sunarken; dinamik önbellek algoritması, okuma ve yazma işlemleri arasında önbellek dağılımını optimize ediyor, gecikmeleri azaltıyor ve genel disk performansını artırıyor.

2,5 inç form faktörüne sahip, performans isteyen yoğun kullanıcılar için tasarlanmış WD Black mobil sabit diskler, dizüstü bilgisayarların depolama gücüne güç katıyor.

 

Wester Digital RED’le Bağla

file 5bd4320e72927

 

1TB, 2TB, 3TB, 4TB, 6TB ve 8TB’lık kapasite seçenekleriyle tek yuvadan 8 yuvaya kadar NAS sistemleri için üretilen WD Red, kullanıcıların değerli verilerini depolayacak kapasiteyi tek bir güçlü birimde bir araya getirdiği gibi güç tüketimini düşürerek NAS cihazının çalışma sıcaklığının düşük tutulmasını sağlıyor.

NAS sistemi içerisindeki arızaların azaltılmasına yardımcı olmak için RAID hata düzeltme kontrolü ile özel olarak tasarlanan WD Red, daha düşük sıcaklık seviyesi sağlayarak NAS için daha güvenilir bir çözüm oluşturuyor. WD Red sabit disklerde bulunan NASware teknolojisi, cihazlarda daha iyi video oynatımı sağlamak için disklerin, NAS sistemiyle olan uyumluluğunu artırıyor. WD Red diskler verilerin NAS veya RAID ortamındaki aşırı titreşim ve gürültüden korunmasına yardımcı oluyor.

 

Wester Digital Purple’la Yakala

file 5bd43243635a1

 

7/24 çalışan, her daim aktif yüksek çözünürlüklü güvenlik sistemleri için geliştirilen WD Purple serisi, 8 sabit disk yuvası ve 32 HD kameraya kadar desteği ile güvenlik kameraları için optimize edilmiş olup, 1TB, 2TB, 3TB, 4TB, 6TB ve 8TB’lık kapasite seçenekleri ile de dikkat çekiyor. WD Purple, size güvenlik sisteminizi yükseltme ya da genişletme esnekliği sağlıyor. Kare kaybını azaltmak için ATA aktarımını geliştiren, genel video oynatımını iyileştiren ve çok daha fazlasını sağlayan AllFrame teknolojisine sahip olan WD Purple sabit diskler, IntelliSeek teknolojisi ile de ortamdaki gürültü ve titreşimlerin verdiği zararı azaltıyor. DVR ve NVR güvenlik sistemleri için tasarlanmış WD Purple sabit diskler, önde gelen çok sayıda güvenlik kamerası ve üreticiyle uyumluluk gösteriyor.

Farklı depolama ihtiyaçlarının tümüne hitap edebilen WD dahili sabit disk depolama ürünleri, performans ve güvenilirliği optimize ediyor. Sunduğu depolama çözümleriyle kullanıcıların ihtiyaç ve talepleri için mükemmel alternatifler yaratan WD dahili depolama renk serisi, yüksek performans ve güçlü veri işleme nitelikleriyle kullanıcıların günlük bilgisayar kullanımlarını daha nitelikli hale getiriyor.

Not : Bu Makale farklı bir kaynaktan alınmıştır.

Kısaca, Disk seçiminde tercihim hep Western Digital olmuştur.HDD almadan önce amacınızı belirlemenizi ve ona göre disk almanızı tavsiye ediyorum.

Bir cevap yazın