İçeriğe geç

Windows Vista Dil Yükleme

Windows Vista`nın Ultimate sürümü için arayüz dilini değiştirmeyi sağlayan dil paketlerine 19 yeni dil eklendi. Gözünün aydın; bunların arasında Türkçe de bulunuyor.

Vista Ultimate`ın avantajlarından biri, MUI şeklinde kısaltmaya sahip olan dil paketleriyle işletim sistemi dilinin değiştirilebilmesi. örnek vermek gerekirse, elinizdeki Türkçe Windows Vista Ultimate`ı İngilizce`ye çevirmeniz mümkün. Bu paketlere yeni eklenen diller sayesinde seçenekler genişledi. Bu seçeneklerin arasında Türkçe de bulunuyor. 

Yeni paketlerle birlikte toplam dil paketi sayısı 36`ya yükseldi. Dil paketleri sadece Ultimate sürümlere yüklenebiliyor. Windows Update aracılığıyla herhangi başka bir dildeki Vista Ultimate`ınızı Türkçe`ye çevirebilirsiniz. Bilgisayardaki farklı kullanıcılara farklı diller atayıp, kendi istediği dillerde Windows`u kullanmaları da mümkün.

Sorun Yaşayanlar İçin

Vista geliştiricileri bunların yanında bir de güncelleme yayınladı. Dil paketi kurulumunda meydana gelen bir hatayı düzelten yamayı 32 bit Vista için buradan, 64 bit Vista içinse şuradan edinebilirsiniz. Biz bir dil paketi kurmadan önce bu yamayı yüklemenizi öneriyoruz.

Bilgi İçin: Windows Vista Blog
Yazan: Saner Apaydın
SDN – http://shiftdelete.net

Bir cevap yazın