İçeriğe geç

Xp Home-Pro da Bağlantı Sınırını kaldırmak

Arkadaşlar Xp home ve Xp Pro da mevcut olan ağ paylaşım sınırı en fazla xp home da 5 proda 10 dur. Ama şimdi aşağıdaki işlemlere yaptıktan sonra isterseniz 100 bilgisayar bilgisayar aynı anda bağlanabilecek. 

http://rapidshare.com/files/3645709/LanServer_NoConnectionLimit.zip

1.Yol:
Şimdi değiştireceğimiz dosyalar windows file protection sebebiyle çoğunlukla başarısızla sonuçlanmaktadır. Yani dosya koruma sitemi system 32 klaösrü içindeki dosyaları değiştirmemize izin vermiyecektir.Biz öncelikle başlat çalıştırdan şu değişikliği yapalım 

başlat çalıştır tan regedit yazarak 
[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionWinlogon] 
bu anahtarı bulun bu anahtarda SfcDisable diye bir dword değeri vardır buna çift tıklayın ffffff9d yazıp kaydedin 

Bunu yaptıktan sonra makinanızı restart yapın ve güvenli kipte açın. Windows/system 32 klasörüne gidin ve svrsvc.dll dosyasını bulun ve bu dosyayı silin ya da masaüstüne indirdğimizi system 32 klasöründeki cracklenmiş svrsvc.dll dosyasını kopyala yapıştır diyerek system32 klsörüne atın.Daha sonra yine masaüstündeki system32 klasörünün içindeki drivers klasörüne gidin ve içindeki dosyayı kes yapıştır diyerek system32 klasörünün içindeki drivers klasörünün içine atın işlem bu kadar şimdi restart yapın artık ve istediğiniz kadar bilgisayarı makinanıza bağlanmayı deneyin .

2.Yol:
Dosyanın indirilmiş ve Windows`un “Güvenli Kip”`te açılmış olduğunu varsayarak anlatmaya başlayabilirim;

İlk adım olarak indirmiş olduğumuz sıkıştırılmış arşivi herhangi bir yere çıkarmanız olacaktır.
çıkarttığınız dosya içinde “system32” adında yeni bir klasör olacak onun içindeki “srvsvc.dll” dosyasını “X:/Windows/system32” dizinine kopyalayın ve dosya değişimi onaylayın.
Yine çıkarttığınız “system32” klasörü içinde “drivers” klasörü içinde bulunan “srv.sys” dosyasını “X:/Windows/system32/drivers” dizinine kopyalayın ve dosya değişimini onaylayın.

Sistemi yeniden başlattığınızda “Ağ Paylaşımı Sınırı”`nın 5, 10 değil 100`e yükseldiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın